آیفون 12 با نمایشگر 6.1 اینچی دو برابر مدل‌های دیگر مشتری خواهد داشت+جدید


«مینگ-چی ‌کو»، تحلیلگر معروف «TF Securities» پیش بینی می‌کند که از بین چهار مدل گوشی آیفون 12 که قرار است روز سه شنبه 22 مهرماه در رویدادی آنلاین معرفی شوند، احتمالا آیفون 12 با نمایشگر 6.1 اینچی، حدود 40 درصد فروش را از آن خود خواهد کرد.

رویداد رونمایی « Hi, Speed» اپل، روز سه شنبه 22 مهرماه برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود کوپرتینویی‌ها در این رویداد چهار مدل آیفون 12 معرفی کنند. مینگ-چی ‌کو در یادداشتی به سرمایه گذاران، پیش‌بینی کرده که از بین چهار مدل گوشی‌های سری آیفون 12، نسخه استاندارد این سری با نمایشگر 6.1 اینچی، بیشترین فروش را از بین چهار مدل این خانواده از آن خود خواهد کرد.

پیش‌بینی‌های این تحلیگر معروف حاکی از آن است که از حجم کل گوشی‌های سری آیفون 12 که بازار عرضه خواهند شد، مدل‌های آیفون 12مینی، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس، هرکدام در حدود 20 درصد حجم کل عرضه را به خود اختصاص می‌دهند و 40 درصد باقیمانده از حجم عرضه، به آیفون 12 با نمایشگر 6.1 اینچی اختصاص خواهد یافت.

مینگ‌ چی‌کو در یادداشتی که از طریق «AppleInsider» منتشر شده، اعلام کرده که آیفون 12 مینی 5.4 اینچی، ارزان‌ترین مدل این سری خواهد بود ولی به دلیل ابعاد نمایشگر، فروش بالایی نخواهد داشت.

براساس شایعه‌های منتشرشده، احتمالا آیفون 12 مینی با قیمت پایه 699 دلار و آیفون 12 با قیمت پایه 799 دلار به بازار عرضه خواهند شد. البته پیشتر نیز در گزارش‌های غیر رسمی دیگری، گفته شده بود که قیمت پایه این دو گوشی هوشمند به ترتیب 649 و 749 دلار خواهد بود.

مینگ-چی ‌کو ادعا می‌کند کاربران بیشتر از آنکه بخواهند به قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G توجه نشان بدهند، به قیمت دستگاه توجه می‌کنند. وی معتقد است قیمت برای مصرف کنندگان مهمتر از اتصال به شبکه 5G است.

در گزارش دیگری مینگ-چی ‌کو اعلام کرده بود که تردید دارد فروش گوشی‌های سری آیفون 12 بتواند به 80 میلیون دستگاه برسد. ظاهرا رقم 80 میلیون به حجم سفارش‌های قطعات اپل مربوط می‌شود که بی‌شک ارتباط مستقیمی با فروش سری جدید گوشی‌های آیفون ندارد.

مینگ-چی ‌کو پیش بینی می‌کند که در سه ماهه چهارم 2020، تقاضای خرید گوشی‌های جدید آیفون نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش خواهد یافت. یکی از دلایل این موضوع، تاخیر در زمان رونمایی و عرضه گوشی‌های جدید آیفون به دلیل شرایط همه‌گیری کرونا نسبت به سال قبل است.

مینگ-چی ‌کو در حالی پیش بینی می‌کند که این نسخه آیفون 12 فروش بیشتری خواهد داشت که تحلیل وی، همخوانی با تجربه فروش گوشی‌های هوشمند نسل‌های قبلی آیفون ندارد. در بین گوشی‌های هوشمند سری آیفون X و آیفون 8، اوایل سال 2018 گران قیمت‌ترین مدل توانست فروش بیشتری را از آن خود کند و در پایان سال نیز آیفون 8 فروش بیشتری را به نام خود ثبت کرد.

در سال 2019 نیز آیفون  XR پرفروش ترین مدل درمقایسه با آیفون XS و آیفون XS مکس بود. در حال حاضر نیز، آیفون 11 بیشترین آمار فروش را از آن خود کرده است. اما به صورت کلی آیفون XR در سال 2019 توانست از بقیه گوشی‌های این سری پیشی بگیرد. حال باید ببینیم پیش بینی این تحلیلگر چقدر درست از آب درخواهد آمد.

آیفون 12 با نمایشگر 6.1 اینچی دو برابر مدل‌های دیگر مشتری خواهد داشت+جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *