دانشیار ای تی

مدل سه بعدي در دنياي امروز - دانشیار آی تی

مدل سه بعدي در دنياي امروز

مدل سه بعدي در دنياي امروز

مدل سه بعدی همان طور که از اسمش پیداست یک مدل کامپیوتری است که با نرم افزار ایجاد می شود و در نهایت یک شیئ یا جسم سه بعدی مانند اجسام واقعی به ما می دهد و می تواند هر اندازه یا مدلی داشته باشد. در دنیای امروز مدل هاي سه بعدي در زمينه هاي مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.دنیای علم از مدل سه بعدی برای مدل هاي بسيار دقيقی از تركيبات شيميايي یا آزمایشات بهره می گیرد. معماري از مدل ها و آبجکت های سه بعدی براي نشان دادن نمای کلی پیش از ساخت ساختمان ها و مناظر پیشنهادی برای ساخت استفاده می کند . همچنین جامعه مهندسي از مدل سه بعدی به عنوان طرح دستگاه جديد، وسايل نقليه و قطعات صنعتی قبل از تولید استفاده مي كند.

در پزشكي با استفاده از مدل هاي دقيق اعضا شايد با چند قطعه عكس دو بعدي از MRI يا سي تي اسكن مدل سه بعدی ايجاد گردد. فيلم سازی با استفاده از مدل های سه بعدی به عنوان کاراکتر ها و اشياء براي تصاوير پویا و واقعي نقش بسزایی را ایفا ميكند. بازي هاي ويدئويي از مدل سه بعدی برای پر کردن فضای بازی کامپیوتری و بازي هاي ويدئويي استفاده مي كنند.

مدل سه بعدي در دنياي امروز

گزینه هایی که ذکر کردیم خلاصه ای از کاربرد های مدل سه بعدی در جوامع امروزی است و بیشتر قشر ها با آن سر و کار دارند اما طراحی این مدل های سه بعدی لزوما صفر تا صد انجام نمی شود. به عنوان مثال یک مهندس معمار کارش طراحی ساختمان است پس از نمونه های آماده مدل سه بعدی استفاده می کند که هم از نظر هزینه و هم صرفه جویی در زمان برای پروژه به صرفه است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت مدل های 3D آماده از سایت جوبیس که منبع جامعی از مدل سه بعدی است دیدن فرمایید.

 

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 13 نوامبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.